Dlaczego warto korzystać z oryginalnych częśći Atlas

Jakość pracy przedstawia się nie tylko w podejściu do wykonywania określonych zadań, jednak przede wszystkim w jakości sprzętu jaki jest do niej wykorzystywany. Z tego właśnie powodu, w momencie w którym dana osoba jest zainteresowana stworzeniem firmy, bądź też rozszerzeniem jej dotychczasowej działalności, a co za tym idzie zakupieniem kolejnych maszyn i urządzeń musi wiedzieć co kupuje.

Obecnie na rynku znajduje się ogromna liczba producentów maszyn, koparek, czy innych pojazdów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz usługowych. Należy mieć świadomość tego, jak duży nacisk wywołują codzienne zadania w jakich pomaga taki sprzęt. Niestety nie każdy producent jest w stanie zaoferować produkt wysokiej jakości, który będzie gwarantował maksymalne zachowanie bezpieczeństwa w trakcie użytkowania, oraz zapewnienie sprawnej pracy w tym bezawaryjność.

Chińska jakość

Niestety z roku na rok odnotowuje się coraz większą liczbę firm, które wypuszczając na rynek sprzęt niskiej jakości. Nawet jeśli wychodzi on pod Polską nazwą, to większość części sprowadzanych jest z Chin, bardzo często są to całe podzespoły, na których opierane są największe naciski w trakcie wykonywanie prac maszyną. Jak więc można zapewnić bezpieczeństwo wykonywania pracy osobom zatrudnionym, mając świadomość że producent użył części niskiej jakości? Praca na takich urządzeniach jest nie tylko mało efektywna, z uwagi na ich duża awaryjność, bardzo często jest zwyczajnym zagrożeniem zdrowia a nawet życia.

Dość popularne jest inwestowanie w firmę za pomocą dotacji, które pozwalają na zakupienie maszyn dobrej jakości. To właśnie one są gwarantem bezpieczeństwa w trakcie pracy, oraz sprawnego wykonywania powierzonych obowiązków. W ostatnim czasie coraz więcej mówi i pisze się o tym, jak wiele firm korzysta z tanich zamienników, podczas gdy wypuszczają na rynek maszyny pod Polskim logo. Dlatego zanim dana firma zdecyduje się na doposażenie warto jest sprawdzić skąd właściwie pochodzą części jakie zostały użyte do powstania maszyn oraz pojazdów jakie planują zakupić.

Należy upewnić się, że wszystkie niezbędne elementy pochodzą z pewnego źródła, oraz zostały złożone w całość również w naszym kraju. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort pracy to nie ma mowy o ustępstwach. Z pewnością zakupienie i sprowadzenie całych podzespołów z Chin wydaje się być oszczędnością. Jednak należy mieć świadomość, że po zakupieniu maszyn będą pracować z nimi ludzie. Dlatego tak ogromne znaczenie ma tutaj upewnienie się, że wszystkie części maszyny zostały wyprodukowane zgodnie z prawem, posiadają specjalistyczne atesty oraz są wykonane z odpowiednich materiałów. Złożenie również odgrywa tutaj kluczową role, dlatego również powinno być udokumentowane.

Atesty i gwarancje

To właśnie one są w stanie pokazać skąd pochodzą konkretne części maszyny, a także całe podzespoły. Ma to ogromne znaczenie dla funkcjonowania firmy, działalności związanej z wykonywaniem konkretnych zadań z pomocą kupionych maszyn, oraz ogólnego poczucia bezpieczeństwa w trakcie pracy. Każda zakupiona maszyna do firmy powinna zawierać atesty i gwarancje, dzięki którym można będzie mieć pewność co do oryginalności zawartości maszyny, oraz bezpieczeństwa w trakcie jej użytkowania.

Właściciel firmy ma prawo żądać dokumentacji potwierdzającej fakt, że maszyna posiada certyfikaty bezpieczeństwa. Dlatego przed dokonaniem zakupu koniecznie należy sprawdzić wszelkie dokumentacje. W ostatnim czasie mówi się o podrabianiu dokumentacji dla maszyn sprowadzanych z Chin, jednak tego typu dokumenty można w dość prosty i skuteczny sposób zweryfikować. Dlatego to właściciel powinien zadbać o to, z czym pracuje jego pracownik.

Konserwacja a gwarancja

Problem znany w każdym przedsiębiorstwie. Wiadomo, że nic nie jest wieczne, tym bardziej, że większość maszyn posiada części które co jakiś czas będą wymagały wymiany. Już same maszyny co pewien okres czasu wymagają konserwacji oraz przeglądu i tylko to gwarantuje przedłużenie gwarancji, czy tez jej późniejsze uznanie.

Bardzo wielu właścicieli zapomina o tym, bądź tez celowo nie wykonuje okresowych konserwacji by uniknąć dodatkowych wydatków. Jednocześnie należy mieć świadomość że od tego zależy uznanie gwarancji w momencie gdy maszyna się zepsuje, a także w momencie w którym dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia takie dokumenty będą sprawdzane w pierwszej kolejności. Tylko i wyłącznie maszyny, które są okresowo konserwowane mogą uchodzić za w pełni bezpieczne w użyciu.

Gdy zepsuje się maszyna

Standardowy problem w każdej firmie. O ile na samym początku pojawiają się pomysły o drobnej usterce, która być może firmowa złota raczka będzie w stanie zlokalizować oraz naprawić, to w późniejszym czasie i tak maszyna kończy w naprawie. W tym właśnie momencie pojawiają się problemy. Najczęściej wynikają one z braku podbitej gwarancji, a to oznacza, że regularna konserwacja nie była dopilnowana. Jeśli maszyna nie ma już gwarancji to firma będzie musiała pokryć koszty naprawy, a tym samym koszty zakupu części zamiennych.

Części zamienne

Niestety bardzo często zostaje podjęta decyzja o maksymalnej oszczędności na takim wydatku. To błąd. Zamienniki nie zawsze są wykonane z odpowiednich materiałów, bardzo często pochodzą z Chin. Nie jest tajemnica że jest to takie miejsce w którym bardzo często wytwarzane są całe podzespoły, które w późniejszym czasie są wysyłane na cały świat. Skoro jest popyt to jest i podaż. Tak naprawdę części zamienne z Chin, pomimo tego, że wyglądają identyczne jak oryginalne to najczęściej na tym kończy się ich podobieństwo.
Jakość użytych do ich produkcji materiałów pozostawia wiele do życzenia, bardzo często widoczne są łączenia, czy też nie wszystkie elementy zostały złączone w należy i przede wszystkim bezpieczny sposób. Oznacza to, że nie tylko praca na maszynie posiadającej taka część jest niebezpieczna dla zdrowia a nawet życia pracownika, ale przede wszystkim sama maszyna po włożeniu takiej części może odmówić posłuszeństwa.

Części czy nawet całe zespoły sprowadzane z Chin mają niska jakość, co oznacza, że czasami odłamek, czy też nawet odpadająca część może zepsuć całą maszynę, które jest warta ogromną sumę pieniędzy. Co więcej zezwalając na prace z taka maszyna narażamy zdrowie a nawet życie pracownika.

Dlaczego nie warto stosować nieoryginalnych części?

Powód jest bardzo prosty, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Tańsze zamienniki są wytwarzane z materiałów kiepskiej jakości, co się przedkłada na ich długość przydatności do użycia, wytrzymałość w trakcie wielogodzinnych prac, odporność na obciążenie. Włożenie tanich zamienników to utrata gwarancji producenta, a także narażenie firmy na straty w postaci konieczności zakupienia nowej maszyny. Niestety tanie zamienniki bardzo często mogą się przegrzewać, co również jest w stanie doprowadzić do zwarcia, czy też poważnych wypadków w pracy. Niestety ale tanie zamienniki bardzo często są wytwarzane z toksycznych materiałów, które mogą powodować różne dolegliwości a nawet choroby u pracowników.

Oryginalne zamienniki do maszyn

Dlaczego są lepsze? Przede wszystkim zastosowanie ich nie wpływa na utratę gwarancji. Maszyna nadal będzie funkcjonowała tak jak w momencie zakupu. Instalując takie części mamy gwarancje tego, że posiadają one wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa, a tym samym praca na maszynie nadal jest w pełni bezpieczna. Części są wykonane z materiałów identycznych, jak te które znalazły się w maszynie w momencie produkcji, co będzie oznaczało, że będą one w pełni zgodne z pierwotnymi. Poszczególne elementy takie jak kable, czy same łączenia części będą dopracowane w detalach, oraz zabezpieczone w taki sposób by praca na maszynach była w pełni bezpieczna. Przede wszystkim płacimy za jakość materiałów, wykonania, bezpieczeństwo pracy a także przekonanie, że podjęliśmy właściwa decyzje. Tylko stosowanie oryginalnych zamienników sprawia, że firma zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w trakcie pracy.

Jakość i bezpieczeństwo ponad wszystko

w każdym przedsiębiorstwie należy dążyć do tego, by wykonywanie obowiązków zawodowych odbywało się w maksymalnie bezpiecznych i komfortowych warunkach. Z tego właśnie powodu tak duże znaczenie ma nie tylko oryginalność zakupionych maszyn, ale również zamienników w momencie gdy ulegną one awarii.

Z tego powodu wybranie oryginalnych zamienników będzie niosło z sobą szereg zalet, a przede wszystkim pewność, że jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczne warunki pracy osobom zatrudnionym. Jakość maszyn oraz urządzeń znajdujących się w danym przedsiębiorstwie świadczy o właścicielu, oraz jego stosunku do jakości wykonywanych produktów czy usług.

Dlatego na każdym kroku należy mieć to na uwadze, oraz dopilnować, by ta jakość znajdowała odzwierciedlenie w efekcie końcowym. To na jakich maszynach czy urządzeniach pracują osoby zatrudnione bardzo jest odzwierciedleniem stosunku właściciela do konkretnych stanowisk pracy, a tym samym szacunku dla ludzi, którzy dla niego pracują.

Od samego początku powstawania firmy należy zwracać uwagę na to jaka jakość przedstawiają zakupione maszyny czy urządzenia. Jeśli od samego początku przedsiębiorstwo stawia na jakość, to w późniejszym czasie może już już tylko lepiej. Podstawą jest tutaj kupno urządzeń posiadających atesty bezpieczeństwa, jak i również zezwolenia na stosowanie ich w danej branży. Jeśli jakiś przedsiębiorca nie do końca wie, czy konkretne zezwolenia oraz atesty są wiarygodne, zawsze będzie mógł to sprawdzić. Zastosowanie maszyn wysokiej jakości z pewnością odbije się również na jakości wytworzonych produktów czy usług. Dlatego od samego początku warto jest stosować zasadę że jakość maszyn=jakość efektu końcowego. Z pewnością dla pracowników duże znaczenie ma to, na czym pracują, a jednocześnie wpływa to na ich produktywność. Warto zadbać by była ona na właściwym poziomie, co zapewni firmie płynność finansowa, oraz możliwość dalszego rozwoju. Ostateczna decyzja należy od zarządu firmy, jednak może ona zaważyć na powodzeniu całego biznesu.